Tagi

, , , , ,

Właśnie siedzę i wyję…

 

Ogólnie to zawsze byłam bardzo uczuciowa, “miękka sroła” jak to zawsze mówiłam… teraz jestem w ciąży więc jeszcze gorzej, ale nikt nie powinien przejść obojętnie wobec czegoś takiego!!!

 

Przeczytałam tekst, do którego zbierałam się od dwóch dni. Było ciężko, ale doczytałam do końca i zwątpiłam w macierzyństwo, tacierzyństwo i zdrowy rozsądek.

 

Mam w tej sprawie jedno zdanie – nie chcesz być matką, nie czujesz takiej potrzeby w sercu – NIE ZACHODŹ W CIĄŻĘ! Zaoszczędzisz sobie “kłopotu” i takiego ciężkiego życia dziecku! Niektórym powinni wręcz zabronić posiadania dzieci!

 

Każde dziecko potrzebuje miłości, czułości, bliskości… Potrzebuje rodzica, który o niego dba! Nie który ma pieniądze, kupi zabawkę, zapłaci za “plac zabaw”… Takiego który poświęci mu czas i zrozumienie i zawsze będzie kierował się jego dobrem.

 

Nie potrafię tego zrozumieć, jak można tak się zachowywać…

 

Pamiętam jednak zupełnie niedawno – byłam w sali zabaw z Emilką – umówiłyśmy się na 2h z koleżanką i jej córeczką na wspólną zabawę. Uderzyło mnie wtedy jedno – była tam mała dziewczynka, ok 2 latek – albo więcej. Miała smutną minkę i chodziła ze spuszczoną głową. Miała brudną buzię i widziałam jak sama idzie do ubikacji, gdzie jest również nocnik dla dzieci… Zrobiło mi się jej żal – bo nie miała obok nikogo kto by z nią poszedł, przypilnował, zadbał o higienę… Potem zobaczyłam matkę, która zostawiła ją tam bez opieki i poszła na zakupy.

 

Nie często chodzę w takie miejsca, więc nie do końca miałam świadomość, że można dziecko pozostawić bez opieki – ja sobie tego nie wyobrażam! To tak jakbym oddała bagaż do przechowalni bagażu i zapomniała o nim na parę godzin. Zapomniała, że ma potrzeby fizjologiczne, ale przede wszystkim uczucia!

 

Nie rozumiem i nigdy nie zrozumiem! Powinniśmy rozpocząć kampanię przeciwko takim miejscom bez opieki rodziców!

 

Dla tych, którzy nie czytali – polecam tekst poniżej:

http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,114757,15764371,Calodobowy_plac_zabaw.html

Reklamy