Tagi

, , , ,

Jak wiecie nasza rodzinka się powiększa. Już niebawem dołączy do nas Hania, siostrzyczka Emilki. Z tej to okazji Emilka od swojej kochanej cioci dostała nową książeczkę „Basia i nowy braciszek”.

basia-i-nowy-braciszek_87607

Książka była dla nas bardzo ciekawym odkryciem. Emilia jest ponownie w swoim życiu na etapie uwielbiania czytania bajek. Codziennie czytamy ich conajmniej kilka. I tak w naszym życiu zagościła Basia. Narazie w tej jednej pozycji, ale to mamy nadzieję, że z czasem się zmieni.

Basia to dziewczynka, która bardzo przypomina swoje rówieśniczki w prawdziwym życiu i właśnie dlatego tak bardzo przypada im do gustu. To niesamowite jak 2,5 latka woła, że chce, aby jej poczytać Basię 🙂

Historia, którą my zgłębiamy ma ukryty cel: przygotowanie Emilki na pojawienie się w jej życiu siostrzyczki. Dzięki książce wiem, że rozumie już wiele rzeczy. Ostatecznie przekonam się o tym, jak nadejdzie czas rozwiązania i adoptowania się do nowej sytuacji w domu, ale już teraz mam świadomość, że książka będzie dla nas takim odnośnikiem do tego co już zna i nie jest jej obce. Nawet jeśli teraz Emilka nie rozumie z niej wszytskiego, to przytaczanie jej fragmentów książki na żywo, będzie dla niej czymś naturalnym.

Cieszę się, że takie książki jak Basia powstają.

Już nie mogę się doczekać innych przygód 🙂

Reklamy